Kurz Věda a technika v přírodě 2

Kurz Věda a technika v přírodě 2 proběhl ve dnech 9. - 12. 4. 2015 v areálu Poslova Mlýna u Doks. Kurz pro 20 studentů byl vzhledem k velkému zájmu velmi rychle obsazen. V rámci kurzu byla studentům názorně prezentována moderní technologie (GPS, lana, kompasy, sporttestery) určená pro pobyt v přírodě a outdoorové aktivity. Studenti si během kurzu vyzkoušeli aktivity na podporu zájmu žáků a studentů o geografii, matematiku a další přírodní vědy. Kurz byl koncipován tak, že se během něj pravidelně střídali role (vyučující – žák) a tak mě student možnost si vyzkoušet reálné situace probíhající po celou dobu kurzu. Nedílnou součástí kurzu byla prezentace zaměřená na administrativu a legislativu spojenou s vedením kurzů, táborů či škol v přírodě.